Wycieczka hotelarzy

Klasa IH technikum hotelarskiego odwiedzila dwa hotele we Wrocławiu DoubleTree by Hilton oraz Mercure Centrum Wrocław.
Młodzież miala możliwość zobaczyć miejsca niedostępne dla gości hotelowych, pokoje o różnych standardach, sale konferencyjne, club fitness , bawialnię dla dzieci, restaurację, bary, a także przyglądać się pracy Housekeepingu, pracowników recepcji czy restauracji. Uczniowie poznali też warunki zatrudnienia i możliwości rozwoju oraz otrzymali zaproszenie do odbycia praktyk i staży zawodowych.
Dzięki takiej wycieczce dydaktycznej uczniowie mogli przyjrzeć się "od kuchni" funkcjonowaniu hotelu, dowiedzieć się ciekawych rzeczy, których nie ma w podręcznikach szkolnych.
W wycieczce towarzyszyły uczniom nauczycielki Joanna Łyczkowska, Danuta Denes a w hotelu Mercure także Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Aneta Wróbel.