Kierunki kształcenia Pracownik obsługi hotelowej

Pracownik obsługi hotelowej
Kwalifikacja – HGT.03 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.

Ważne !!!!
W branżowej szkole I stopnia realizowane jest kształcenie w zakresie jednej kwalifikacji. Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, absolwent uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe. Możliwość kontynuowania nauki w szkole branżowej II stopnia i uzyskania tytułu technika.

Czego uczysz się na zajęciach?

• asady dress code’u w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
    rozróżniać rodzaje i kategorie obiektów hotelarskich, poznasz pracowników w obiektach hotelarskich
  • pionów funkcjonalne w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, stanowiska pracy
  • rodzaje usług hotelarskich i nauczysz się opracowywać pakiety usług
  • stosować terminologię z zakresu hotelarstwa i turystyki
  • jak funkcjonuje hotelarstwo , sieci i systemy hotelowe w Polsce i na świecie
    rodzaje jednostek mieszkalnych oraz ich wyposażenie w obiektach świadczących usługi hotelarskie
  • wykonywać prace związane z utrzymaniem czystości i porządku w jednostkach mieszkalnych podczas pobytu gości
  • przygotowywać jednostki mieszkalne do przyjęcia i pobytu gości
    wykonywać prace porządkowe w części rekreacyjnej obiektu świadczącego usługi hotelarskie
  • przestrzegać zasad odpowiedzialności materialnej dotyczących mienia gości oraz wyposażenia obiektu świadczącego usługi
  • stosować metody i techniki przygotowania śniadań
  • przygotowywać śniadania w części mieszkalnej hotelu
  • sporządzać śniadania dla gości o specjalnych potrzebach żywieniowych
  • przygotowywać room-service na zamówienie gości
  • przygotowywać nakrycie i bieliznę stołową do rodzaju śniadania
  • porządkować stoły po śniadaniu
  • oferować usługi dodatkowe zgodnie z ofertą obiektu świadczącego usługi hotelarskie
  • oferować usługi konferencyjne w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
  • realizować zamówienia gości na usługi dodatkowe
Cukiernik

Jakie masz perspektywy zatrudnienia?

Hotele od kategorii turystycznej *, poprzez standardowe **, komfortowe ***, First Class **** do kategorii Luksusowej *****, pensjonaty, motele, domy wypoczynkowe, ośrodki SPA, uzdrowiska, schroniska młodzieżowe, kwatery prywatne, sanatoria, zajazdy, gościńce. Jak również można prowadzić własną działalność gospodarczą, np. pensjonat, ośrodek agroturystyczny.

Ponadto dużo ofert pracy w tej branży zgłaszanych jest przez pracodawców z Niemiec ,Irlandii, Wielkiej Brytanii .

Czytaj