Staże zawodowe nauczycieli

Dzięki uczestnictwu w projekcie Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu - "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy 2", w dniach 17-21 kwietnia panie Joanna Kafel-Szymańska i Agnieszka Oliwa brały udział w stażu zawodowym dla nauczycieli w firmie Advisor z siedzibą w Poznaniu. Pani Kafel-Szymanska, nauczyciel przedmiotów zawodowych dla kierunku technik informatyk, technik programista i technik robotyk, odbywała swój staż w dziale IT, którego pracownicy na bieżąco zajmują się problemami zgłaszanymi przez klientów, takimi jak odzyskiwanie danych, odnawianie licencji i konfiguracja sprzętu. Pani Oliwa, nauczyciel przedmiotów zawodowych dla kierunku technik handlowiec, pracowała w dziale handlowym, który na bieżąco obsługuje stałych klientów, fakturuje usługi wykonywane przez dział IT oraz zajmuje się innymi czynnościami posprzedażowymi. Na zakończenie pracowitego tygodnia obydwie panie miały okazję od podszewki zapoznać się z realiami organizacji stoiska firmowego na konferencji edukacyjnej K@ssk. Nasze nauczycielki pomagały w rozkładaniu materiałów promocyjnych takich jak ulotki, roll-upy, ekran multimedialny, a następnie rozdawały foldery i gadżety promocyjne. Obecność na konferencji dała im okazję nie tylko zapoznać się ze sposobami nawiązywania kontaktów i promowania usług wśród potencjalnych klientów, co jest niezbędne na obecnym rynku pracy, ale również dała im możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami, jakie świat rozwiązań cyfrowych oferuje sektorowi edukacji oraz jakie dylematy stoją przed szkolnictwem w erze sztucznej inteligencji. Całe doświadczenie było niezwykle wartościowe i z pewnością zaprocentuje podwyższeniem jakości nauczania poprzez lepsze dostosowanie treści lekcji do aktualnych realiów rynku pracy. Chcielibyśmy tutaj raz jeszcze serdecznie podziękować firmie Advisor za tak kompleksowe wsparcie i opiekę w trakcie stażu.