O krwi i krwiodawstwie słów kilka

Prelekcja dla klas czwartych ,, O krwi i krwiodawstwie słów kilka "

1 grudnia 2022r. Przewodniczący Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa w Brzegu - pan Krzysztof Jachniewicz oraz wieloletni krwiodawca pan Tomasz Zwoliński przeprowadzili prelekcję na temat honorowego oddawania krwi. Celem wykładu było promowanie honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób chorych, dla których krew jest bezcennym lekiem. Prowadzący szczegółowo omówili , kto może zostać krwiodawcą i jakie są do tego przeciwwskazania. Młodzież dowiedziała się również, jak przygotować się do oddawania krwi i jak często można to robić. Decyzja o oddawaniu krwi to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji wypływającej ze świadomości, że moja krew uratuje życie innego człowieka.

W naszej szkole jest grupa uczniów i nauczycieli, która oddaje krew. Mamy również nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do tego, że honorowych krwiodawców będzie przybywać.

Galeria