Matematyka jest fajna

W środę 31 maja – odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki pn. „Matematyka jest fajna”. Chętni uczniowie ze wszystkich klas uczestniczyli w trzech wykładach: „Dziwne” ciała w matematyce (ks. Jan Inglot), „Szybkie liczenie. Różne notacje wielkich liczb” (p. Joanna Stawicka), „Geometria tylko cyrklem i linijką” (p. Tadeusz Inglot – profesor Politechniki Wrocławskiej). Na zakończenie odbył się test, który sprawdził ile udało się uczestnikom nauczyć i zrozumieć podczas zaproponowanych wykładów. I tak: I miejsce zajął Marcin Pinderski z 2 J; II miejsce zajął Grzegorz Jacheć z 2B/I oraz III miejsce zajęli Dariusz Kownacki z 2 J i Kacper Kozicki z 2 B/I. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! W nagrodę za I miejsce Marcin ma zapewniony udział w matematycznym Letnim Obozie Naukowym w Starej Łomnicy, a osoby na kolejnych miejscach otrzymały kalkulatory.
Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym w przygotowanie święta matematyki w naszej szkole. Pani Dyrektor Wiolecie Frankiewicz za otwartość i pomoc, ks. Janowi Inglotowi za koordynację całości i matematyczkom uczącym w naszej szkole za pomoc i dobre słowo: p. Joannie Stawickiej, p. Monice Kudrze, p. Małgorzacie Konstańciuk oraz p. Joannie Kafel-Szymańskiej.