Konkurs wiedzy o Austrii

30 marca odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o Austrii. W szranki stanęło 27 uczestników-pasjonatów języka niemieckiego oraz miłośników kraju Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena, słynnych wirtuozów i klasyków wiedeńskich. Konkurs rozpoczęła pani Dyrektor Wioletta Frankiewicz,dopingując do rywalizacji przybyłych licznie uczestników.
Oprawę muzyczną przygotowali debiutanci z klasy I C/G: Nina Jakuszewska, Klaudia Betka, Jan Szcześnik, Iga Zabojszcza, którzy koncertowo zaśpiewali hit z repertuaru niemieckiej piosenkarki Heleny Fischer pt. ,,Atemlos’’. Multimedialny quiz testował wiedzę o Austrii.
Wyrównany poziom uczestników wymagał dogrywki, w której uczniowie popisywali się znajomością przysłów niemieckich. Palma zwycięstwa, czyli I miejsce trafiła do ucznia klasy I JL Michała Muszaka . II miejsce uzyskał Łukasz Mazur z 1B, a trzecie zdobył Rafał Walasek z 2J. Konkurs przygotowały germanistki: Małgorzata Kukurowska oraz Joanna Gala-Wójcik. Nauczycielki ufundowały drobne nagrody dla laureatów oraz zapewniły słodki poczęstunek. Dyplomy zaprojektował nauczyciel informatyki pan Mirosław Czoppa. Dziękujemy uczestnikom, cieszymy się z wysokiego poziomu ich wiedzy, gratulujemy zwycięzcom.