Zarządzenie dyrektora szkoły - nauczanie hybrydowe

ZARZĄDZENIE  Nr   4/2020/2021

DYREKTORA Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu

z dnia 16.10.2020r. 2020 r.

w sprawie częściowego ograniczenia funkcjonowania szkoły

od dnia 19.10.2020r.  na czas nieoznaczony

Na podstawie § 1 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 12 marca 2020 r.  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389 z późniejszymi zmianami .

Zarządzam :

• 1.

W związku z funkcjonowaniem szkoły w strefie „żółtej ” wprowadzam, z dniem 19.10.2020r., na czas nieoznaczony częściowe ograniczenie funkcjonowania szkoły – nauczanie hybrydowe.

• 2.

Organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:

• Od 19 – 23 października br. w klasach, I i II po gimnazjum zajęcia dydaktyczne są prowadzone w szkole, zgodnie z planem lekcji. Klasy II po podstawówce i  III odbywają zajęcia w formie zdalnej (nauka na odległość);
  • 25-30 października br. w klasach II po podstawówce i klasach III zajęcia dydaktyczne są prowadzone w szkole, zgodnie z planem lekcji. Uczniowie klas  I i II po gimnazjum odbywają zajęcia w formie zdalnej (nauka na odległość);
  • Uczniowie klas IV, ze względu na egzaminy zawodowe i maturalne, uczęszczają do szkoły w trybie stacjonarnym
  • Zajęcia praktyczne we wszystkich klasach  w pracowniach przedmiotowych odbywają się w blokach w trybie stacjonarnym .
  • zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne prowadzone są w szkole, zgodnie z planem, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego; z wyjątkiem osób przebywających na kwarantannie . Możliwa jest zmiana terminu w uzgodnieniu z nauczycielem prowadzącym.
  • biblioteka szkolna jest czynna zgodnie z planem,
  • przerwy lekcyjne wynoszą 5 minut, jedna 20 minutowa i jedna 10 minutowa a każda lekcja rozpoczyna się punktualnie zgodnie z planem ( tryb stacjonarny ),
  • uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa;
  • praca specjalistów i pedagoga szkolnego pozostaje bez zmian;
  • uczniowie, odbywający naukę na odległość ,mają prawo do korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zdalnej lub stacjonarnej.
  • lekcja online trwa 30 minut + 15 minut nauczyciel jest do  dyspozycji uczniów (pytania, konsultacje itp.)
  • wszyscy nauczyciele pozostają w budynku szkolnym i za pomocą szkolnego łącza internetowego prowadzone są zajęcia zdalne.
  • frekwencję na lekcjach w czasie zdalnego nauczania zapisujemy w e- dzienniku jako ZNO – zdalne nauczanie obecny lub ZNN- zdalne nauczanie nieobecny.
  • Uczniowie, którzy nie mają możliwości technicznych , by uczestniczyć w nauczaniu zdalnym, biorą udział w lekcji w trybie stacjonarnym, po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcy.
  • 3.

Zobowiązuję nauczycieli do przeanalizowania programów nauczania i ewentualnej ich modyfikacji  w sposób umożliwiających realizację w zdalnym nauczaniu. Opracowanie pisemne proponowanych zmian należy przedstawić do uzgodnienia z dyrektorem szkoły, w formie tabelarycznej, jak w załączniku 1 do zarządzenia. Sugeruję, by treści najłatwiejsze i możliwe do opanowania przez uczniów w formie zdalnej nauki były uwzględnianie w pierwszej kolejności. Opracowania należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 21.10.2020r. Zalecam konsultacje w zespołach przedmiotowych, z zachowaniem drogi elektronicznej.

• 4.

Polecam nauczycielom wprowadzenie zmian w przedmiotowych systemach oceniania (wymaganiach edukacyjnych) w zakresie:

• wskazanie form pracy ucznia podlegających ocenianiu w pracy zdalnej;
  • sposobu komunikowania uczniom i rodzicom informacji o osiągnięciach dzieci;
  • 5

Zobowiązuje wychowawców klas do przekazania rodzicom i uczniom „Regulaminu organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym”, który będzie obowiązywał  od dnia 19 października 2020r. Regulamin stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.

• 6

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

p.o. Dyrektor a szkoły

Wioletta Frankiewicz