Współpraca z Donaldson Polska

Amerykańska firma zaprasza kolejną naszą szkołę do współpracy. Dziś podpisano list intencyjny

Donaldson Polska rozpoczyna oficjalną kooperację z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Amerykańska firma produkująca m.in. filtry powietrza do maszyn i samochodów zorganizuje staże, praktyki i wizyty studyjne, a także zadba o rozwój kompetencji zawodowych. Dziś na rynku pracy brakuje specjalistów. Donaldson liczy, że młodzież po zakończeniu edukacji zasili fabrykę w Skarbimierzu. Dyrekcja naszej szkoły chce z kolei odpowiednio kształcić uczniów w wybranych zawodach.

„Mając na uwadze zapotrzebowanie na średnią kadrę techniczną i zawodową, spełniając wysokie wymagania związane z branżą informatyczną i elektroniczno-mechatroniczną w zakresie kształcenia w zawodach technik programista, technik robotyk, Donaldson Polska sp. z o.o. pragnie wspomóc wyżej wymienione zawody” – czytamy w liście intencyjnym.

Dokument podpisał dziś Leszek Strugała, dyrektor fabryki w Skarbimierzu oraz Wioletta Frankiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. List parafuje również starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Dodajmy, że dwa lata temu Donaldson podpisał umowę o współpracy z brzeskim ekonomikiem. Firma w strefie przemysłowej na byłym poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu funkcjonuje od 2015 roku. Dziś w fabryce pracuje około 500 osób.