Sposób na wnuczka

Oszuści wyłudzający pieniądze cały czas są aktywni. Dzwoniąc do seniorów, podszywają się pod członków rodziny i policjantów. Taka rozmowa telefoniczna zmierza ku temu, by wzbudzić zaufanie seniora i pod presją czasu wyłudzić od niego pieniądze, które miałyby pomóc bliskim. Jak się okazuje takie historie to oszustwa. Do takich sytuacji dochodzi również w naszym mieście. Dlatego Powiatowa Komenda Policji w Brzegu wychodzi na przeciw angażując młodzież szkół ponadpodstawowych w profilaktykę świadomy i bezpieczny senior. Uczniowie otrzymali broszury z radami dla seniorów. Już w najbliższy piątek będą mieli okazję odwiedzić swoich dziadków i z okazji ich święta złożyć im życzenia, a także wręczyć ulotkę z cennymi dla nich radami. Niech każda trafi wraz z magnesem na lodówkę babci i dziadka, i przypomina o tym jak ustrzec się przed oszustwem.

Galeria