Pożegnanie klas czwartych

Tradycyjnie, co roku w końcu kwietnia ma miejsce niezwykle podniosła i wzruszająca uroczystość – społeczność naszej szkoły żegna swoich absolwentów. Tegoroczna ceremonia odbyła się w piątek 27 kwietnia na Zamku Piastów Śląskich. W uroczystym pożegnaniu wzięli udział, oprócz Dyrekcji Szkoły i reprezentantów klas młodszych, znamienici Goście: Starosta Powiatu Brzeskiego - Maciej Stefański, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie – Przemysław Malinowski, Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego – Krzysztof Konik, Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu – Zbigniew Tomków, Przewodnicząca Brzeskiego Oddziału ZNP – Barbara Mrowiec, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego – Krystian Ławreniuk, przedstawicielka Rady Rodziców ZSZ nr 1 – Bogumiła Bączek. Na wstępie głos zabrał gospodarz - dyrektor szkoły Łukasz Denys , obwieszczając wraz z ostatnim dzwonkiem , koniec roku szkolnego i czteroletniego czasu nauki dla absolwentów klas czwartych. Goście ceremonii : Starosta Powiatu Brzeskiego -- Maciej Stefański, profesor Przemysław Malinowski, dyrektor Krzysztof Konik oraz przewodnicząca Barbara Mrowiec w swych przemówieniach podkreślali wagę zdobytego w naszej szkole wykształcenia oraz wyborów, które absolwenci będą musieli dokonać w przyszłości. W imieniu wychowawców klas czwartych abiturientów pożegnała pani Anna Rogula, natomiast tegoroczna absolwentka Iwona Rzepka podziękowała za cztery wspólnie spędzone lata wytężonej pracy . Nagrodami wyróżniono wybitnych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Istotnym punktem ceremonii było spotkanie z wychowawcami i otrzymanie świadectw ukończenia szkoły: klasę IV b/d pożegnały wychowawczynie – Katarzyna Joniec i Joanna Łyczkowska, IV c/e – Anna Rogula, IV h/f – Lucyna Górska oraz IV i -- Bronisław Szubelak oraz Marek Uryga – Pieklik. Uroczystość uświetnił żartobliwy występ teatru literackiego, utworzonego przez uczniów klas II i III. Zaprezentowano teksty K.I.Gałczyńskiego, mające stanowić rodzaj powtórzenia przed egzaminem maturalnym z języka polskiego. Na koniec części artystycznej wicedyrektor Dorota Witoszyńska zaprosiła do występu absolwentów – członków zespołu muzycznego, którzy zaprezentowali pożegnalną piosenkę. Wszyscy czwartoklasiści dziękowali Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trud i poświęcenie. Stwierdzić należy, że rocznik 2014 – 2018 był niezwykle udany i na zawsze zapisał się w historii naszej szkoły. Uroczystość prowadzili uczniowie Oliwia Szklarz i Grzegorz Godzik, natomiast przygotowali nauczyciele: Beata Krawczyk i Maria Kowalczyk oraz Robert Duda (obsługa techniczna).

Więcej zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipMzy_KrVwHxICJuwJva6-t_0qPHeUStlFQ3WrVW7lpRGjNYRD4tt...