Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "You can sing"

27 kwietnia na deskach Dużej Sceny BCK odbyła się X edycja Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. W wokalnej rywalizacji zmierzyli się przedszkolacy i uczniowie. Zwyciężczyni oprócz nagród rzeczowych otrzymała zaproszenie do wystąpienia w Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face the Music”.

W tym roku, wykonawcy występowali w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 1-3, klasy 4-6, klasy gimnazjalne i szkoły średnie. Poziom wykonawczy wszystkich młodych artystów był niezwykle wysoki. Jak podkreślało Jury – niełatwo było wybrać laureata Festiwalu, bowiem wszyscy swoimi wykonaniami wprost zachwycali.

Jurorzy oceniali występujących pod kątem poprawności językowej, jakości wykonania oraz ogólnych wrażeń artystycznych. Za sędziowską ławą zasiedli: Joanna Bilowicka (BCK), Izabela Szczepańska (konsultant z Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu), Michael Edworthy (gość specjalny z Wielkiej Brytanii), Jakub Wojciechowski (muzyk). Dodatkowo w obradach jury brał udział także Wojciech Toporowski – dyrektor artystyczny Festiwalu Piosenki Angielskiej Face The Music.

Nagrody za miejsca I-III przyznawano w każdej z kategorii. Dodatkowo także, wszyscy występujący przedszkolacy otrzymali nagrody specjalne, np. za kostiumy, interpretację, choreografię. Grand Prix festiwalu przyznać trzeba było jednak jednemu wykonawcy. W tym przypadku jury było jednomyślne i główna nagroda „You can sing” powędrowała do Julii Czarnoty, reprezentującej I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu. To właśnie Julia, dzięki zwycięstwu powalczy także w Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face the Music” 2018.

Uczniowie Sandra Podgórska z klasy III c/e oraz Dominik Budziński z klasy II h/f zajęli w tym roku II miejsce – gratulujemy!