Ortomistrz 2018

27 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu ortograficznego „Ortomistrz”, adresowanego do młodzieży gimnazjalnej oraz ostatnich klas szkół podstawowych z powiatu brzeskiego.

Zaproszona młodzież musiała zmierzyć się z niezwykle trudnym dyktandem ortograficznym, zawierającym rzadko spotykane na co dzień słownictwo.

Po emocjach związanych z pisaniem ze słuchu uczniowie mogli obejrzeć prezentacje poświęcone zagadnieniom kulturalnej polszczyzny przygotowane przez starszych kolegów z naszej szkoły, a także uczestniczyć w słodkim poczęstunku.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

III miejsce- Hanna Dubik (PSP nr 3 w Brzegu),

II miejsce- Katarzyna Podkowa (PSP nr 3 w Brzegu),

tytuł zaś Ortomistrza 2018 roku zdobyła Sylwia Barwińska (Publiczny Zespół Szkolno- Przedszkolny w Olszance).

Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył zwycięzcom dyrektor szkoły, Pan Łukasz Denysoraz kierownik kształcenia praktycznego, Pani Arleta Janik.

Serdecznie gratulujemy laureatom bardzo rozległej wiedzy i oczytania.

IMAG1224-300x223.jpg