Dni Honorowego Krwiodawstwa

W związku z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK przypadającymi na listopad (od 22 do 26) w naszej szkole 23 listopada odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielem Klubu Honorowych Dawców Krwi w Brzegu, Panem Krzysztofem Jachniewiczem. Zaproszony gość przedstawił uczniom ideę krwiodawstwa, warunki, jakie musi spełniać osoba chcąca oddać krew, podał również najczęstsze przeciwskazania zdrowotne, uniemożliwiające oddawanie krwi. Pan Jachniewicz omówił także, w jaki sposób przygotować się pierwszy raz do wizyty w punkcie krwiodawstwa oraz przedstawił przywileje należneHonorowym Dawcom Krwi. Po spotkaniu uczniowie mogli również gościowi zadawać pytania indywidualnie i uzyskać odpowiedzi bezpośrednio od osoby, która od bardzo wielu lat związana jest z honorowym krwiodawstwem.

IMAG1218-300x223.jpg