Matematyka w obiektywie

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym konkursie „Matematyka w obiektywie ”. Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. W bieżącym roku szkolnym swoje prace wysłali uczniowie z klasy 4B i 3K. Tytuł - honorowy ” Ambasador Matematyki w obiektywie” drugi rok z rzędu otrzymała pani Małgorzata Konstańciuk. Poniżej prezentujemy wybrane prace naszych uczniów z kilku ostatnich lat .
We wrześniu Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki otworzył w senacie wystawę „Matematyka w obiektywie”. Wystawa, przygotowana przez Uniwersytet Szczeciński i Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, stanowi podsumowanie 12 lat konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem.
Dziękujemy dotychczasowym uczestnikom konkursu oraz zapraszamy zainteresowane osoby w przyszłym roku.

Galeria