#konferencja #IGHP

W dniach 30 i 31 maja w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbyła się ogólnopolska #konferencja #IGHP dla nauczycieli zawodowców kierunków hotelarskich i turystycznych , pt. „Podnoszenie poziomu obsługi turystów jako główny czynnik dostosowania się do zmian na rynku usług turystycznych oraz zmian oczekiwań turystów". W konferencji wzięły udział nauczycielki: pani Joanna Łyczkowska i pani Katarzyna Krzyszczuk.
Podczas paneli dyskusyjnych były omawiane tematy związane z branżą hotelarską:
  1. Projekty wsparcia rozwoju nauczycieli w ramach FRSE.
  2. Branża hotelarska to połączenie świata wielu technologii z różnych obszarów. O nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych jako wsparciu praktycznej nauki zawodu.
  3. Postrzeganie roli nauczania w szkołach hotelarsko-gastronomicznych w kontekście oczekiwanego poziomu obsługi turystów.
  4. „Aktualna sytuacja na rynku pracy w branży hotelowej – braki i potrzeby”.
  5. „Hydepark: hotelarze i nauczyciele wspólny cel. Absolwent pasjonatem hotelarstw.
Natomiast dzisiaj odbyły się warsztaty dla nauczycieli z trenerami prowadzącymi profesjonalne szkolenia IGHP dla hotelarzy.
Uczestniczy mogli wymienić się doświadczeniami i ciekawymi spostrzeżeniami na temat kształcenia zawodowego i współpracy szkół z hotelarzami.