Inspirujące spotkanie zamkowe

W czasie ferii zimowych 23 stycznia 2018 roku młodzież ZSZ nr 1 w Brzegu wraz z członkami Klubu Literackiego Brzeg i brzeżanami uczestniczyła w interesującym wieczorze ze współczesnym, niemieckim pisarzem Hansem Bollingerem, który promował swoją książkę „W drodze przez Polskę”. W komnatach Zamku Piastów Śląskich nasi uczniowie mogli poznać uroki Warmii i Mazur, Podlasia oraz ciekawe osobowości tych zakątków, dzięki odczytanym przez pana Janusz Wójcika fragmentom dzieła zacnego gościa. Pani Joanna Gala-Wójcik tłumaczyła dygresje, wesołe anegdoty niemieckiego autora. Pan Bollinger zaskoczył zebranych swoimi popisami wokalnymi, które chętnie wsparli nasi utalentowani muzycznie uczniowie Grzegorz Łuczyszyn i Dominik Budziński . Nad młodzieżą ZSZ nr 1 czuwała pani Małgorzata Guziak – Brodzińska. Zimowy wieczór na pewno stał się inspiracją dla młodych ludzi do odkrywania pięknych krain naszej ojczyzny i próby ich utrwalania w swoich zapiskach. Może już wkrótce ujawni się nowy pisarz?

[ngg_images source="galleries" container_ids="2" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="1" slideshow_link_text="[Pokaz zdjęć]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]