Dzień Programisty

Światowy Dzień Programisty obchodzimy w 256 dniu w roku. Dlaczego akurat wtedy? Bo 256 = 28, czyli jest to liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajta. W roku przestępnym Dzień Programisty wypada 12 września, a w pozostałe lata - 13 września. Programista to zawód, który zdecydowanie zasługuje na docenienie w naszej społeczności uczniowskiej, gdyż w tym roku stworzyliśmy klasę pierwszą w zawodzie technik programista.
Świętując z klasą 1J, spotkaliśmy się  w auli naszej szkoły. Pani Dyrektor Wioletta Frankiewicz rozpoczęła uroczystość, składając życzenia naszym uczniom. Następnie nauczyciele Beata Dylak i Marek Pruciak poinformowali o zajęciach pozalekcyjnych z programowania, które będą realizowane w ramach grantu CMI od października.
Spotkanie zakończyło się projekcją filmu "Piraci z Krzemowej Doliny", gdzie pokazano historię założycieli dwóch firm komputerowych: Apple`a – Steve Jobsa i Steve Wozniaka, oraz Microsoftu – Billa Gatesa, Paula Allena a później Steve Ballmera.