Bitwa na drobiowe smaki

6 grudnia 2022 roku uczennice naszej szkoły Klaudia Bąbelewska i Daria Bąbelewska z klasy 2 g oraz Paulina Kliza i Kornelia Chudoba z klasy 3 G pod opieką nauczycielek Pani Grażyny Tesarowicz oraz Pani Anety Wróbel wzięły udział w konkursie kulinarnym „Bitwa na drobiowe smaki”. Etap regionalny odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. Młodzież miała okazję poznać tajniki wiedzy kulinarnej z zakresu obróbki drobiu oraz rywalizować na szczeblu dwóch województw – opolskiego i dolnośląskiego o udział w wielkim finale.

Każdy zespół miał za zadanie wykonać dwie potrawy: zupę oraz danie główne, którego podstawą było mięso drobiowe.

„Bitwa na drobiowe smaki II Konkurs kulinarny dla uczniów szkół gastronomicznych” ma na celu przede wszystkim:

  1. Zmotywowanie młodych kucharzy do doskonalenia swoich umiejętności kulinarnych
  2. Zachęcenie uczniów szkół o profilu gastronomicznym do wykorzystywania mięsa drobiowego w codziennej diecie oraz podczas rozwijania swojej ścieżki zawodowej
  3. Zademonstrowanie oryginalnych i kreatywnych sposobów na wykorzystanie mięsa drobiowego
  4. Promocję mięsa drobiowego
  5. Obalenie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego
  6. Na wszystkich uczestników konkursu, a w szczególności na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

Głównym bohaterem konkursu, w tym i tamtym roku, był kurczak – został nim nieprzypadkowo – projekt jest prowadzony przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Uczniowie biorący udział w konkursie prześcigali się w kreowaniu niezwykłych dań, które zdaniem jurorów zasługiwały na to, by znaleźć się w menu profesjonalnych restauracji. Mieli również okazję uczestniczyć w wykładzie dietetyka na temat zdrowej diety, roli mięsa drobiowego w codziennym menu młodych ludzi oraz mogli skonfrontować mity dotyczące mięsa drobiowego z rzeczywistością.

Gratulujemy Klaudii, Darii, Paulinie oraz Kornelii, życząc dalszych sukcesów!

Więcej szczegółów możecie zobaczyć w fotorelacji oraz dostępnych materiałach.

https://bitwanadrobiowesmaki.pl/
https://www.instagram.com/explore/tags/bitwanadrobiowesmaki/

Galeria