Zakończył się kurs Photoshopa

Zakończył się, prowadzony w naszej szkole, kurs Photoshopa. Główny nacisk szkolenia położony został na przedstawienie narzędzi oraz tricków i technik, procesu edycji zdjęć. Na praktycznych przykładach, uczestnicy kursu uczyli się przekształcania, kadrowania zdjęć a także poprawy kolorów i kontrastu oraz usuwania szumów przy odnawianiu starych zdjęć. Uczniowie poznali także ciekawe dodatki związane z Photoshopem, jak również sposoby na automatyzację i usprawnienie procesów z pomocą akcji.
Photoshop to bardzo wszechstronny program do obróbki plików rastrowych. Uczestnicy kursu poznali także podstawy pracy z niezwykle przydatnymi aplikacjami, które dostępne są razem z Adobe Photoshop. Poznali specyfikę formatów, a także dowiedzieli się jak pracować z korektą fotografii w Camera RAW. Zobaczyli zalety jednych formatów względem innych, kompresję oraz sposoby zapisywania plików na potrzeby sieci. Dowiedzieli się również na czym polega przygotowanie ich do druku.
Uczestnicy kursu sprawnie radzili sobie z najczęściej spotykanymi zadaniami graficznymi. Udało im się za pomocą programu pięknie wyciąć włosy modelki z tła (jest to jedna z najtrudniejszych prac w Photoshopie). Odzyskiwali kolory na starych, wyblakłych zdjęciach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się uzupełnianie głów bohaterów fotografii sprzed lat. Ćwiczyliśmy tworzenie elementów scenografii gier komputerowych oraz robienie kartek świątecznych. Największym zainteresowaniem cieszyło się zmienianie charakteru zdjęć poprzez umieszczanie na nich dodatkowych elementów. Poniżej niektóre z prac uczestników:

Galeria