Zajęcia terenowe "Odrzańska Odyseja"

Na pożegnanie lata uczniowie klas technik obsługi turystycznej II, III i IV f odbyli zajęcia terenowe w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odrzańska Odyseja Rejs Barki - Muzeum Odry. Muzealna barka „berlinka” pochodzi z 1936 roku i jest elementem Muzeum Odry FOMT. Uczniowie obejrzeli wystawę, wysłuchali wykładu, brali udział w zajęciach plastycznych oraz przeszli krótki kurs wiązania węzłów żeglarskich. Projekt postał w wyniku wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władz samorządowych gmin na odcinku Odry skanalizowanej i Kanału Gliwickiego. Rejs „berlinki” odbył się na trasie pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami. Wrocławskie Muzeum Odry FOMT to jedyne w Polsce i wyjątkowe w skali Europy muzeum żeglugi śródlądowej. Posiada unikatową lokalizację na zabytkowych statkach odrzańskich.