Wybraliśmy rodzinę !!!!

top-300x113.jpg

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły jak co roku liczymy na Waszą pomoc. Informacji udzielają p. Wioletta Frankiewicz, p. Marta Żyłczyńska

Pani Anna 68 lat Historia Rodziny Pani Anna (68 l.)od trzydziestu lat choruje na stwardnienie rozsiane i nie pamięta już nawet, jak wyglądało życie przed chorobą. Jej codzienny tryb życia podyktowany jest borykaniu się z niepełnosprawnością, która poprzez chorobę pogłębiła się do tego stopnia, iż porusza się tylko na wózku inwalidzkim, choć i tak przysparza jej to dużo problemów, gdyż ręce również stają się coraz słabsze. Większość czasu spędza w łóżku oglądając telewizję, z powodu jaskry i zaćmy, nie może czytać już nawet ulubionych książek. W tym roku zaledwie kilkakrotnie zaczerpnęła świeżego powietrza, ponieważ samodzielny wyjazd na podwórko jest ponad jej siły. Pani Ania otrzymuje skromną emeryturę ze względu na krótki okres zdolności do pracy oraz zasiłek opiekuńczy. Po odliczeniu kosztów mieszkania i zakupu leków, zostaje jej tylko 616 zł. Piękno Rodziny Postawa Pani Ani wobec życia w tak ciężkiej chorobie chwyta za serce. Kobieta docenia każdy moment, w którym odwiedza ją najbliższa rodzina. Cieszą ją najdrobniejsze szczegóły, jak widok słońca i kwitnącej zieleni za oknem wiosenną porą. Jest osobą o ogromnej wrażliwości i ufności wobec ludzi. Jej największym marzeniem jest posiadanie balkonu, na którym mogłaby podziwiać otaczającą przyrodę. Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 1. Żywność Pani Annie brakuje produktów długoterminowych, dzięki którym mogłaby samodzielnie przyszykować sobie posiłki. 2. Środki czystości Rodziny nie stać na zakup podstawowych środków czystości. 3. Pościel Pani Anna spędza w łóżku większość czasu, przyda się zatem nowa pościel. To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.