Wizyta w Warszawie

Dzień z prawem - Warsztaty w Ministerstwie Sprawiedliwości, wizyta w Sejmie RP

1 lutego 2018 r. uczniowie i nauczyciele ZSZ nr 1 zwiedzili Sejm RP oraz  uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Szukali odpowiedzi na pytanie, czym zajmuje się rząd. Odpowiedział Radosław Sienkiewicz, Główny Specjalista w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich. Uczestniczyliśmy także w spotkaniu z Panem Michałem Wosiem Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Symulację rozprawy sądowej aranżowanej przez naszych uczniów poprowadził sędzia Krzysztof Jerzy Piaseczny.

Celem ww. warsztatów było podniesienie świadomości prawnej młodzieży szkolnej poprzez udział w różnorodnych formach zajęć edukacyjnych, zainicjowanych i zaproponowanych oraz przeprowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.  Po Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oprowadzał nas Komendant Andrzej Rytka

Dziękujemy Panu Pawłowi Grabowskiemu Posłowi na Sejm RP za pomoc w organizacji wizyty w Sejmie.

[ngg_images source="galleries" container_ids="4" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Pokaz zdjęć]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]