Uczyć się przez całe życie!

Nasza szkoła jest z ramienia Powiatu realizatorem projektu pt.: Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie w tym uczenia się dorosłych.
Projekt ten bedzie realizowany do czerwca 2026r.
Dziś odbyło się I inauguracyjne spotkanie sieciujące na, które zostali zaproszeni wszyscy Dyrektorzy szkół podstawowych, ponadpodstawowych, specjalnych wraz z doradcami zawodowymi, naczelnicy, kierownicy instytucji Powiatu Brzeskiego, służby mundurowe, przedstawiciele wyższej uczelni oraz Uniwersytetu III wieku. Już niebawem odbędzie się spotkanie przedstawicieli pracodawców oraz spotkania warsztatowe osobno dla każdej z grup.
Zależy nam aby w naszym powiecie skoordynować działania na rzecz uczenia się przez całe życie, poprzez utworzenie sieci wsparcia doradztwa zawodowego, promocja ofert instytucji umożliwiających kształcenie się. Oferty pracy dla absolwentów przez pracodawców. Jednym z punktów spotkania był interesujący wykład o pracy mózgu i neurodydaktyce, który poprowadziła pani Beata Olszewska.
Spotkanie swoim występem muzycznym uświetnił Pan Damian Lis
Smaczny lunch zaserwowali uczniowie kierunków gastronomicznych " Słowianki" wraz z nauczycielami Grażyną Tesarowicz i Anetą Wróbel . Również wolontariusze z klasy II F pod opieką Pani Katarzyny Krzyszczuk spisali sie na medal!!!