Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/18 przystąpiła do ogólnopolskiego projektu CYFROWOBEZPIECZNI ( https://www.cyfrowobezpieczni.pl ) – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa organizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt ma na celu poszerzanie wiedzy i świadomości uczniów, ale także nauczycieli oraz rodziców na temat możliwych zagrożeń a także ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

23 maja w ramach SDBC odbyło się spotkanie ze społecznością szkolną ( kl Ih/f, kl IIi, kl IIIa/b ) oraz warsztaty ( kl Ib/c, kl Ik, kl Ii ), w trakcie których zaprezentowano zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz istniejącymi zagrożeniami. W trakcie trzech warsztatów Edukator Pani Lidia Grzegorzek omówiła zagrożenia związane z nawiązywaniem kontaktów w Internecie, ochroną danych osobowych i bezpieczeństwa finansów. Na zakończenie odbyło się spotkanie z Radą Pedagogiczną, w czasie którego zaprezentowano film dedykowany rodzicom oraz podsumowano SDBC.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą teraz umieli świadomie i bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw najnowszych technologii oraz będą potrafili dzielić się tą wiedzą z innymi.