Dzień Patronki Szkoły

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.“
M. Skłodowska-Curie

Początek listopada to "na Słowiańskiej" ważny czas. Świętujemy Dzień Patronki Szkoły-Marii Skłodowskiej-Curie. Tradycyjnie wtedy też uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają oficjalnie przyjęci przez społeczność szkolną. W tym roku, z powodu rosnącej liczby zakażeń, uroczyste ślubowanie składali delegaci uczniów, a następnie każda pierwsza klasa w swoim gronie. Starsi koledzy przygotowali pierwszakom zadania sprawdzające ich znajomość szkoły oraz nauczycieli, po czym wręczono świadectwa oficjalnie potwierdzające przyjęcie do społeczności szkolnej. Klasy pierwsze świętowały w swoim gronie, z wychowawcami. Były to chwile integracji przy smacznym poczęstunku, poznawanie ciekawostek z życia i pracy Patronki, gry i zabawy w gronie klasowym. Dziękujemy klasom drugim oraz Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie tego ważnego święta.