Owocna współpraca ZSZ nr 1 w Brzegu z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu

Od wielu lat ZSZ nr 1 współpracuje z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, dzięki czemu nasi uczniowie biorą udział w stażach zawodowych i realizują się w wielu projektach. Dzięki Projektowi edukacyjnemu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”, zakupiony został sprzęt do pracowni gastronomicznej i informatycznej. Szkoła została doposażona w programy komputerowe w poszczególnych branżach, nauczyciele otrzymali laptopy i inny sprzęt do pracy w szkole, a uczniowie biorą udział także w laboratoriach branżowych.
Nasi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach „Planowanie Kariery Zawodowej” z p. Andrzejem Skibą i co roku zostaje wyłoniona grupa uczniów, którzy w dalszym etapie biorą udział w warsztatach e-portfolio, a następnie 1 osoba w konkursie wojewódzkim. W tym roku aż dwóch uczniów z klasy III B technikum elektrycznego Karol Obacz oraz Maciek Słodki zakwalifikowało się do finału konkursu.
Od 17 stycznia 10 osobowa grupa przyszłych hotelarzy odbywa miesięczne staże zawodowe w hotelu Pod Złotym Lwem w Grodkowie, w hotelu DeSilva Premium Opole oraz Hotel&Restauracja Browar Brzeg. Dzięki stażom zawodowym uczniowie przygotowują się praktycznie do zawodu, nabywają i szkolą swoje umiejętności w zakresie pracy w recepcji oraz administracji hotelowej, komunikacji z innymi działami hotelu. Poza tym poznają specyfikę Room-service i obowiązki pracowników Housekeepingu. W warunkach pandemii zajmują się obsługą biznesowych gości hotelowych oraz dbaniem o sprawne funkcjonowanie całego obiektu.
Staż zawodowy jest dodatkowym elementem kształcenia zawodowego.
Uczeń ma możliwość wyjść poza pracownię szkolną, sprawdzić się w firmie, nabyć doświadczenia i dzięki temu zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w przyszłości.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu będzie się nadal tak wspaniale układać. Zawsze, jako szkoła możemy liczyć na pomoc, doradztwo, szkolenia , super kontakt i wspaniałą atmosferę zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
 

Galeria