Obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości Polski

100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny to wydarzenie wyjątkowe i wyjątkowo zostało uczczone w naszej szkole. Zaangażowanie i przygotowania do tego święta trwały od kilku tygodni. Dzięki temu zaprezentowana została wystawa prac uczniów „Moja Polska”. Prace plastyczne, plakaty zostały wyeksponowane w całym budynku szkoły, ich liczba ok. 100 wskazuje, że jest to temat bliski młodzieży i chętnie dzielą się oni swoimi przemyśleniami, wizją, talentem. „Ojcowie niepodległości” – wszyscy wiemy o kogo chodzi, natychmiast kojarzą nam się postacie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego. Jednak my zainteresowaliśmy się tymi mniej znanymi, którzy często nie są wspominani w podręcznikach historii, nie wystawia się im pomników, a przecież to Oni walczyli, przelewali krew, a często oddawali życie za swoje i narodowe ideały. To właśnie o tych mniej znanych lub nieznanych „Ojcach niepodległości” autorski  wykład przeprowadziła Sabina Biała uczennica klasy III h/f. Ogólnoszkolnym akcentem obchodów było wspólne odśpiewanie o godzinie 11.11 Hymnu Państwowego. Wszyscy poczuliśmy, że pomimo różnic stanowimy jedność, a słowa znanej piosenki, że „wszyscy Polacy to jedna rodzina” są wyrazem naszych podstawowych wartości jakimi są szacunek i przekonanie, że tutaj właśnie jest „nasze Miejsce na Ziemi”. Wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy.

[ngg src="/galleries" ids="72" display="basic_thumbnail"]