Nasi uczniowie na salonie … maturzystów

Uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego wraz nauczycielkami Moniką Kudrą i Marią Kowalczyk wzięli udział w tegorocznej edycji Opolskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018, która odbyła się 14 września na Politechnice Opolskiej. Impreza ta jest częścią ogólnopolskiej kampanii, która obejmuje 16 miast akademickich w całej Polsce. Jest to okazja do wizyty na Politechnice i impuls do wyboru kierunków dalszej edukacji. Ofertę kształcenia przedstawiły szkoły wyższe z Opola, Wrocławia, Katowic i Nysy. Oczywiście, jak na technikum informatyczne przystało, największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się uczelnie oferujące kierunki związane z tą dziedziną wiedzy. Dzięki rozmowom ze studentami i pracownikami szkół wyższych, a także licznym materiałom informacyjnym, dokonanie wyboru na przyszłość może być znacznie łatwiejsze. Ponadto kontakt z przedstawicielami OKE we Wrocławiu umożliwił uzyskanie szczegółowych informacji o maturze w 2019 roku , jednym z nich był Ekspert OKE egzaminu maturalnego z matematyki Pan Mieczysław Fałat. Uczestnicy wyjazdu mają zatem solidną podstawę do rozpoczęcia przygotowań do jednego z najważniejszych egzaminów.

[gallery ids="2427,2428,2429,2430,2431"]