Młoda Krew Ratuje Życie

Nasza szkoła- podobnie jak w roku biegłym- bierze udział XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” 2018/2019. Głównym celem imprezy jest zachęcenie uczniów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi oraz poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się. W turnieju wyróżnione zostaną szkoły, których uczniowie oddadzą największą ilość krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły, a także te, które na swoim terenie najlepiej zorganizują promocję honorowego krwiodawstwa. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w organizacji promocji uzyskaliśmy 7 miejsce na terenie Opolszczyzny.

Akcja trwa do 21 czerwca 2019 r.

Jeśli zatem jesteś już dawcą krwi lub zamierzasz nim wkrótce zostać (musisz mieć ukończone 18 lat), zgłoś się do szkolnego koordynatora konkursu- p. Beaty Lewińskiej.