Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma przypominać wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.            Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wysłuchanie w czasie przerw krótkiej audycji poświęconej dzisiejszemu świętu. Szczególne podziękowania za aktywną postawę kierujemy do Dyrekcji szkoły, nauczycieli i waszych kolegów, którzy zmierzyli się z łamańcami językowymi.  Pamiętajcie, że nie tylko raz w roku należy dbać o poprawną polszczyznę, ale każdego dnia podczas kontaktów z drugim człowiekiem, by tak oddać mu szacunek.  Audycję przygotowały panie Grażyna Tesarowicz i Małgorzata Guziak - Brodzińska.