Laboratoria branżowe

W dniu 9.08.2022r uczniowie z klasy 1J technik programista odwiedzili laboratorium branżowe wraz z symulatorem jazdy samochodem ciężarowym w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez Pana Wojciecha Błaszczyka z zakresu robotyki. Mieli okazję poznać budowę i zastosowanie Robota KUKA. Kolejną atrakcją był – symulator jazdy pojazdem ciężarowym, zbudowany na wzór Scanii - kierowca pracuje w identycznych warunkach jak w kabinie prawdziwego pojazdu, trzeba było zapiąć pasy, bo kabina na zakrętach niebezpiecznie się wychylała. Ze stanowiska instruktorskiego płynęły komendy do kierowcy, zmieniała się pogoda na drodze oraz pojawiały się przeszkody do pokonania. Na urządzeniu ćwiczyli wszyscy uczniowie, a w przyszłości przyszli kierowcy. Bardzo dziękujemy RCRE w Opolu za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i atrakcyjnych zajęciach.