Konkurs Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych

Intelektualnej rozrywki i prawdziwego ożywienia w ponury, deszczowy dzień 15 maja  2019 roku dostarczył uczniom naszej szkoły Konkurs Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych. Konkurs zainaugurowała Dyrekcja szkoły : p. Łukasz Denys i p. Wioletta Frankiewicz, dopingując uczniów do podjęcia rywalizacji. Tegoroczna edycja wymagała wiedzy o kulturze, tradycji i zwyczajach  Kanady oraz Austrii a także testowała poziom zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego. 24 uczestników konkursu, w trzyosobowych drużynach,  z klas 2i, 1k, 1i oraz 1b/c  ,,stanęło w szranki”, odpowiadając na pytania prezentowane w formie multimedialnej. Zwycięzcami okazała się drużyna z klasy 1 k w składzie: Simon Michał, Zbigniew Fiałkowski oraz Szymon Sobyra. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy 1i, reprezentowana przez Kacpra Bugiela, Aleksandra Arkana oraz Szymona Rybackiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie z klasy 2i, w składzie: Damian Gawlik, Marcin Sidorowicz oraz Klaudiusz Waligórski. Konkurs prowadzili mistrzowsko uczniowie: Filip Gałązki, Adrian Iwasieczko i Mattias Zarychta, pod egidą nauczycielki Joanny G-Wójcik. Gratulujemy laureatom, na których czekały  nagrody i cieszymy się  z pasji  zdobywania przez nich wiedzy o kulturze i zwyczajach innych państw oraz chęci doskonalenia swoich umiejętności w zakresie języków obcych.

1-300x148.jpg