Konkurs Wiedzy o Austrii

18 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Austrii, adresowany do uczniów naszej szkoły zainteresowanych historią, tradycją i kulturą tego kraju. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o tym szczególnym kraju niemieckiego obszaru językowego, jego niezwykle bogatej historii i różnorodnym dziedzictwie kulturowym. 24 uczestników konkursu z klas o różnych profilach ,,stanęło w szranki” aby udowodnić, że wiedza o Austrii znajduje stale grono sympatyków w naszej szkole. Test z zakresu realioznawstwa wzbogacony został bogatą prezentacją multimedialną, na temat ciekawostek dotyczących Austrii. O wyrównanej rywalizacji świadczy fakt, że w tym roku nie obyło się bez tzw. ,,dogrywki”, która tym razem rozegrała się pomiędzy uczniami klasy IIIi: Jakubem Borkowskim oraz Oskarem Kuczerą. Zwycięzcą tegorocznej edycji został uczeń klasy 2 a/b Marek Kaczmarek. Drugie miejsce zdobyła Nikola Dwojak z klasy 2 a/b , natomiast trzecie miejsce przypadło Oskarowi Kuczera z klasy 3i. Pasję zdobywania wiedzy przez uczniów naszej szkoły doceniły organizatorki konkursu- germanistki: Małgorzata Kukurowska oraz Joanna Gala-Wójcik, które pogratulowały laureatom konkursu oraz wręczyły im nagrody i dyplomy.