Konkurs czytelniczy "Czytam - polecam"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym: „Czytam - polecam”. Konkurs polega na przeczytaniu i nagraniu przez ucznia ciekawego fragmentu wybranej książki oraz zachęceniu do jej przeczytania.

Regulamin konkursu :

1. Organizatorem konkursu jest Grażyna Tesarowicz- nauczyciel- bibliotekarz w ZSZ nr 1 w Brzegu
  2. Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu
  3. Celem konkursu jest:
  • propagowanie kultury czytelniczej,
  • podniesienie poziomu czytelnictwa,
  • kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu,
  • wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu,
  • zachęcenie do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.
Konkurs polega na przeczytaniu i nagraniu przez ucznia ciekawego fragmentu wybranej książki oraz zachęceniu do jej przeczytania. Tekst powinien być czytany z zachowaniem poprawności fonetycznej i odpowiedniej dykcji przez około 2-3 minuty. Następnie w krótkiej wypowiedzi należy zachęcić do przeczytania wybranej książki. Pliki dźwiękowe należy przesyłać e- mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do biblioteki szkolnej na płycie CD. Termin dostarczenia nagrań upływa dnia 24 maja 2018 r. Nadesłane prace oceni jury w składzie: mgr Elżbieta Mykicka, mgr Danuta Denes. Prace będą oceniane pod względem interpretacji czytanego tekstu literackiego, poprawności wymowy, odpowiedniej dykcji i pomysłu na zachęcenie do przeczytania książki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 31 maja 2018 r. Autorzy trzech najlepszych nagrań otrzymają dyplomy, nagrody książkowe i ocenę cząstkową z języka polskiego w dniu ogłoszenia wyników konkursu. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Przystępując do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na publikacje ich danych osobowych ( zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych poz.883 z późn. zm.) oraz na prezentację zgłoszonych nagrań. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu przez uczestnika.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE