Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Kilka słów o eTwinningu w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych Czy zdalna nauka może wiązać się wyłącznie z realizacją programów szkolnym? Otóż nie? Uczniowie klasy 2 H/F realizują międzynarodowy projekt w ramach eTwinningu. Koordynatorem projektu jest Magdalena Bonar, a od strony technicznej i językowej wspierają go Małgorzata Grzyb i Agnieszka Oliwa. Czym jest eTwinning? To portal internetowy, w którego bazie danych mogą rejestrować się szkoły chcące nawiązać współpracę z placówką z innego kraju. Do naszego autorskiego projektu „ Pokaż mi, gdzie mieszkasz, a powiem Ci kim jestem” zgłosiły się szkoły z całej Europy i ostatecznie wybrane zostały 4 placówki z Grecji, Portugalii i Turcji. Podstawową ideą tego projektu jest wzajemne poznanie przez uczestników projektu zabytków, kultury i historii swojego miast/swojego regionu, a także stworzenie więzi przyjaźni między uczniami szkół partnerskich. W ramach projektu uczniowie rozwijają umiejętności językowe, podnoszą kompetencje zawodowe w zakresie turystyki, a także uczą się wykorzystywać nowoczesne techniki komputerowe. Projekt składa się z kilku etapów, pierwszym z nich było stworzenie np. avatarów i przedstawienie się ( https://padlet.com/magdabonar/m80vo9mr6hs379oh) . Efekty naszej pracy prezentowane są na platformie eTwinningu , ale niebawem także w zakładce eTwinnig na stronie www naszej szkoły. W kolejnym etapie projektu będziemy tworzyć min. collage dotyczący naszych szkół, logo projektu, międzynarodowy słownik turystyczny, escape room dotyczący naszego miasta, a także wirtualny spacer po Brzegu. O następnych działaniach w ramach projektu będziemy informować Was na bieżąco. Trzymajcie kciuki za nasz projekt!