Dzień Technika i Pracownika, Uczenie się przez całe życie

Dzień Technika i Pracownika, Uczenie się przez całe życie - edycja 2024 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1
29 maja w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbył się tradycyjny Dzień Technika i Pracownika połączony z realizacją projektu Uczenie się przez całe życie. Pogoda nam dopisała, humory i chęć rywalizacji oraz zabawy również. Wiele wydarzeń, atrakcji, goście i współpracownicy. Na rozpoczęcie dnia powitali uczniów, pracowników, przedstawicieli pracodawców i szkół: Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego, Wioletta Frankiewicz Dyrektor szkoły.
Następnie Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Wioletta Frankiewicz Dyrektor szkoły podpisali listy intencyjne z :
  • Aleksandrą Skrzypek i Oleksandrem Turchenko przedstawicielami firmy Mondelez Polska Production sp. z o.o. w sprawie współpracy;
  • Pawłem Domańskim przedstawicielem firmy „Miary i Wagi” w sprawie współpracy;
  • mł. bryg. mgr inż. Łukaszem Olejnikiem Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu ;
  • Edwardem Kowalczykiem Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipkach w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej;
  • Pawłem Fieszakiem Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowicach w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej.
W związku z planowanym otwarciem w roku szkolnym 2024/2025 klasy pierwszej technikum informatycznego z innowacją policyjną w zakresie cyberbezpieczeństwa w sieci podpisano porozumienie o współpracy, które sygnowali: - Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego, inspektor Michał Karoński Komendant Powiatowy Policji w Brzegu oraz Wioletta Frankiewicz Dyrektor szkoły.
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 jest powiatowym koordynatorem projektu „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”. Założeniem projektu jest integracja różnorodnych podmiotów w idei uczenia się przez całe życie. Odbyło się kolejne spotkanie uczestników, którego celem było włączenie do współpracy firm i instytucji. Damian Hutsch - kierownik projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy - przedstawił ideę uczenia się przez całe życie.
W Dzień Technika boisko szkolne rozbrzmiewało gwarem zabawy połączonej z konkurencjami z wiedzy ogólnej, zawodowymi, muzycznymi i sportowymi. W stylistyce modowej dominowały lata dwudzieste. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele kierunków, w których prowadzimy kształcenie. Bezkonkurencyjne okazało się tym razem technikum informatyczne. Drugie miejsce uzyskało technikum elektryczne, a trzecie technikum obsługi turystycznej. W kategorii kierunków szkoły branżowej wygrali elektrycy. Zwycięzcy zdobyli nagrodę w postaci bonu na 400 zł. do wykorzystania na integrację, za drugie miejsce nagrodą był bon na 200 zł, za trzecie 100 zł. Nagrody, jak co roku, ufundowała Rada Rodziców
ZSZ nr 1. Gratulujemy wszystkim. Dziękujemy za zaangażowanie, pracę i dobrą zabawę, do następnego roku…
 
Elżbieta Mykicka, Joanna Łyczkowska

Galeria