Dni otwarte EDU 2022

W dniu 12 września 2022 r. nauczyciele naszej szkoły Pani Beata Dylak i Pan Marek Pruciak wzięli udział w Dniu Otwartym EDU 2022 zorganizowanym przez centrum KUKA Polska w Tychach. Współorganizatorem wydarzenia był SICK. Odbyło się zwiedzanie ponad 2200 m2 powierzchni siedziby wyposażonej w cele z najnowocześniejszymi robotami oraz zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne (przestrzeń, w której klienci mają możliwość bezpośredniego przeprowadzania testów w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz handlingowych, a także cobotów– robotów przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z człowiekiem – i platform jezdnych.).

W związku z utworzeniem nowego kierunku w naszej szkole- technik robotyk, nasi nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na celkę wykorzystywana do celów edukacyjnych -Ready2_educate.

Bardzo cenne były warsztaty ze specjalistami KUKA i SICK, które dały okazję do poszerzenia wiedzy z zakresu automatyzacji i robotyzacji.

Mamy nadzieję na owocną i dalszą współpracę z KUKA Polska w Tychach.

Galeria