CyberSkiller

W dniu 14.12.2022 odbyły się szkolne eliminacje w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa – CyberSkiller Challenge Poland. Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

Brało w nich udział 15 uczniów naszej szkoły z klas IVi technik informatyk (Adam Jasiak, Damian Michalak, Dawid Borowski, Jakub Jakuszewski, Jan Dwojak, Maciej Dziwura, Marcel Kłoda, Marcin Chołoniewski, Szymon Głogowski), IVk technik informatyk (Adam Ratajczyk, Rafał Kołodziejczyk, Jakub Sokołowski ) oraz 2j technik programista (Patryk Zwoliński, Marcin Kubica, Konrad Sobstyl).

Chcemy obudzić w naszych uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w tej dziedzinie. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa i Cyberedukacji Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie - dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs odbywa się w 3 etapach, wszystkie etapy zawierają część praktyczną według formuły CTF (and. Capture the Flag).

W etapie szkolnym została wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Uczniowie: Dawid Borowski, Marcin Chołoniewski- klasa IVi oraz Marcin Kubica klasa 2J.

Gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów w tej dziedzinie.

Galeria