Podjęte działania w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ZSZ Nr 1 w Brzegu w związku z COVID-19

Prezentujemy Państwu prowadzone przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe działania realizowane w oparciu o bieżące zalecenia WHO (dokument „Getting your workplace ready for COVID-19” z 27 lutego 2020 r.) i Głównego Inspektora Sanitarnego zgodnie z informacją  dla obiektów noclegowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

• Wszyscy nasi pracownicy przechodzą kontrolę przed przystąpieniem do pracy. Weryfikujemy czy nie występują objawy: gorączki, kaszlu, kataru. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z powyższych objawów Pracownicy nie są dopuszczani do pracy. Otrzymują zalecenie udania się do lekarza.
  • Praca Pracowników w Schronisku wykonywana jest w maskach i rękawiczkach jednorazowego użytku. Szanujemy bezpieczeństwo naszych Gości oraz Pracowników.
  • Przeprowadziliśmy szkolenia dla Naszych Pracowników w zakresie ochrony osobistej, ze szczególnym wskazaniem dotyczącym postępowania w ściąganiu rękawiczek i maseczek.
  • Przeprowadzamy dezynfekcję stanowisk pracy na Recepcji po każdej zmianie.
  • Dla naszych Gości i Pracowników w widocznym miejscu udostępniliśmy informacje jak dbać o higienę rąk, co jest pierwszym i nieodzownym warunkiem zapobiegawczym rozprzestrzeniania się COVID-19.
  • Instrukcje mycia rąk dostępne są również w każdej toalecie na terenie naszego Schroniska
  • W naszej Recepcji wprowadziliśmy strefę bezpieczeństwa po to aby zachować bezpieczny odstęp pomiędzy naszymi Gośćmi i Pracownikami.
  • Kilkanaście razy dzienne dezynfekujemy wszystkie miejsca narażone na dotyk: klamki, blaty na recepcji, stoliki w strefach ogólnych, przyciski, wyłączniki itp.
  •  Żel antybakteryjny dostępny jest w recepcji, przy toaletach i na korytarzach dla Gości.
  • Udostępniliśmy w Recepcji  numer telefonu do sanepidu oraz najbliższego lekarza.
  • Nasi Goście w sytuacji wymagającej pomocy lekarskiej otrzymują od Recepcji wsparcie w ustaleniu lokalizacji i skontaktowaniu się z najbliższą jednostką medyczną.
  • W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych Gości w ramach przygotowania pokoi na przyjazd naszych Gości wprowadziliśmy:
    • dodatkowe kontrole wewnętrzne mające na celu weryfikację czystości pokoi
    • dokładne czyszczenie i odkażane z najwyższą dbałością, mającą zapewnić naszym Gościm komfort i bezpieczeństwo (ręczniki jednorazowe, zamknięte kosze na śmieci w łazienkach, piloty do TV).
    • Regularne wietrzenie pokoi i pomieszczeń wspólnych by dbać o właściwy obieg powietrza.
    • Wszystkie pokoje po wyjeździe naszych Gości są dezynfekowane poprzez ozonowanie
    • Stosujemy najwyższe normy związane z zachowaniem czystości i jakości prania pościeli.
    • Podczas sprzątania pokoi, stref ogólnych w Schronisku wykorzystujemy środki chemiczne najwyższej jakości
  • Wprowadziliśmy eliminację z przestrzeni Schroniska przedmiotów które mogą zostać skażone. Usunęliśmy m.in. materiały marketingowe z części wspólnych.
  • Wprowadziliśmy bezwzględny zakaz przebywania w obiekcie osób niezameldowanych w Schronisku
  • Wprowadzono wewnętrzne regulacje postępowania w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej w Schronisku
  • Udostępniliśmy we wszystkich widocznych dla naszych Gości miejscach, informację od Głównego Inspektora Sanitarnego DLA OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.