Styl:
wąski
szeroki

XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich

15.11.2019

Ci, którzy czytają poszerzają swoją świadomość, a zmniejsza im się ego. Tym, którzy nie czytają, puchnie ego i kurczy się świadomość…’’

 

Słowami tegorocznej polskiej noblistki- Olgi Tokarczuk – Joanna Gala-Wójcik zainaugurowała Turniej Poetycki na Zamku Piastów Śląskich  w ramach  XXX Najazdu Poetów. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu-Janusz Wójcik  oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu.  Uroczystego otwarcia Zamkowego Turnieju dokonali:  Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak,  Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Monika Jurek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Wójcik. Słowo wstępne wygłosił gospodarz imprezy Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu Łukasz Denys.

W utworach lirycznych obowiązywała w tym roku dowolna tematyka, a młodzi autorzy  nawiązywali gównie do rozważań na temat sensu ludzkiej egzystencji we współczesnej cywilizacji. Turniej Poetycki prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu  Nikola Karłowicz i Patryk Jureczko, troszcząc się również o oprawę muzyczną imprezy. Zaszczycili nas także swoją obecnością Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Monika Jurek,  Sekretarz Starostwa Powiatowego w Brzegu Genowefa Prorok, Anetta Zych-Rzepecka Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu, Elżbieta Jurkowska-Ochmańska Kierownik  Biura Oświaty Urzędu Miasta Brzeg, Teodozja Świderska Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu, Czesław Drozd Dyrektor brzeskiego Oddziału Opolskiej Izby Gospodarczej, ppłk Andrzej Mudrak , reprezentujący Wojskową Komendę Uzupełnień w Brzegu, Marta Polanowska Kierownik Doradztwa Zawodowego Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu,  przewodniczące nauczycielskich związków zawodowych w Brzegu:  Alina Chęcińska oraz Renata Stec.

Celem imprezy o charakterze kulturalnym jest popularyzowanie wartości  żywego słowa oraz wysokiej kultury wśród młodzieży. Słowa pisane wierszem są balsamem dla duszy, dają nadzieję na lepsze ,,jutro’’, pozwalają uwolnić się od lęków, pokonać depresję, odciąć się od złych doświadczeń z przeszłości. W akcie tworzenia utworu, a także podczas czytania, sięgamy gwiazd i jesteśmy bliżej ludzi i bliżej Stwórcy. Pisanie poezji jest też formą spędzania wolnego czasu, ale również zgłębianiem języka, przelewaniem myśli na papier, tak aby nadać im większy sens, piękniejsze i pełne polotu znaczenie.

Jury składające się z  poetów, pod egidą przewodniczącej pani Elżbiety Jurkowskiej-Ochmańskiej wyłoniło laureatów Zamkowego Turnieju Poetyckiego.  W kategorii szkół średnich I miejsce zajął Mateusz Zalewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiegow Opolu.  II miejsce zdobył Dominik Wójcik z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. III miejsce przypadło ex aequo: Dagmarze Szczepańskiej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu oraz Laurze Stadniczuk z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Na uznanie zasługuje wysoka ocena jury odnośnie poziomu twórczości poetyckiej tegorocznych uczestników.

W kategorii szkół podstawowych  I nagrodę otrzymała Julia Owsiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Brzegu. II miejsce uzyskały: Nikola Bodnar z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr  5 w Brzegu oraz Amelia Bonar z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu. Uhonorowani III nagrodą zostali ex aequo: uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Julia Pszczolarska, Jagoda Rak ze Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy oraz Julia Kopij z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu. Fundatorami  nagród byli: Marszałek Województwa Opolskiego, Burmistrz Miasta Brzeg oraz Starosta Powiatu Brzeskiego. Nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu zdobyła Magdalena Brzezińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie. Nagrodę Forum Seniorów Samorządu województwa Opolskiego otrzymali: Mateusz Matła z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu oraz Daria Czuruń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Brzegu. Nagrody finansowe „Ikara” ufundowane przez poetę Edmunda Borzemskiego zdobyli: Julia Owsiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Brzegu, Dominik Wójcik z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu oraz Mateusz Zalewski z  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego w Opolu.

Sponsorami poczęstunku naszej imprezy byli: Cukiernia Bombonierka, Cukiernia Godyla, Bar Mleczny w Brzegu oraz Związek Nauczycieli „Solidarność” w Brzegu. Imprezę utrwalił w obiektywie pięknymi zdjęciami nauczyciel informatyki z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu Mirosław Czoppa. Dodatkową atrakcją , która uświetniła naszą uroczystość były wystawy: fotograficzna Jerzego Stemplewskiego, dokumentująca historię najazdów poetów oraz malarstwa prof. Moniki Kamińskiej.

            Nagrody dla laureatów i wyróżnionych wręczał osobiście Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak, Monika Jurek, reprezentująca Marszałka  oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu Łukasz Denys.


Aktualności

24.02.2021
NOWE
Konkurs” Nie ma rzeczy niemożliwych „
Konkurs” Nie ma rzeczy niemożliwych „
W ostatnich dniach odszedł od Nas wyjątkowy człowiek i podróżnik Aleksander Doba. Zmarł 22 lutego zdobywając szczyt Kilimandżaro. Żył pełnią życia i spełniał swoje [...]
22.02.2021
Staże nauczycieli
Staże nauczycieli
W lutym udało się zrealizować kolejny staż zawodowy nauczycieli ZSZ nr 1 w Brzegu. W ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe na Rynku Pracy odbył [...]
19.02.2021
Specjalistyczne programy komputerowe
Specjalistyczne programy komputerowe
Pracujemy na specjalistycznych programach!!! W ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy” otrzymaliśmy specjalistyczne programy do nauczania w zawodach: technik informatyk ( Adobe [...]
17.02.2021
MATURA KOMUNIKAT !!!!

Sport

23.10.2020
Mistrzostwo Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym
Mistrzostwo Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym
Mamy to !!!Mistrzostwo Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym! 1 miejsce Bartosz Borkowski 3 miejsce Dominik Chyrzyński 4 miejsce Michał Wróbel 4 miejsce w kategorii [...]
07.10.2020
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe
W dniu 5.10 .2020 na stadionie MOSiR- u odbyły się sztafetowe biegi przełajowe . Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały :Natalia Jońska , Justyna [...]
11.03.2020
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
10 marca 2020 roku w Nysie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom [...]
06.03.2020
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
25 i 27 lutego 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce i awansowała do rozgrywek powiatowych. [...]

Wydarzenia

15.02.2021
Walentynkowo na Słowiance
Walentynkowo na Słowiance
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”- „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry Czas zdalnego nauczania, bez wątpienia, jest wyjątkowy. Nasi uczniowie, [...]
28.01.2021
Twoje dane – Twoja sprawa
Twoje dane – Twoja sprawa
25.01.2021
Dzień ochrony danych osobowych
Dzień ochrony danych osobowych
17.12.2020
Regionalna e-Konferencja
Regionalna e-Konferencja
Regionalna e-Konferencja : Umiejętności zawodowe zdobyte w ramach realizacji projektów unijnych i nie tylko… „Odkryj swój talent” 16 grudnia odbyła się regionalna e- konferencja [...]

Sukcesy

22.01.2021
KONKURS „MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE – MOJA GENEALOGIA” 2019/2020
KONKURS „MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE – MOJA GENEALOGIA” 2019/2020
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej lub nagranie filmu na temat: „Przodek, którego historia życia mnie zaintrygowała”. Patryk Jureczko uczeń IV klasy technikum [...]
04.12.2020
Gra na giełdzie
Gra na giełdzie
Jak już pisaliśmy dwójka uczniów naszej szkoły ( Patryk Kowalczuk 2 klasa technikum handlowego oraz Hubert Szambelan 3 klasa technikum informatycznego )przystąpiła do udziału [...]
15.11.2020
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
Działamy mimo pandemii! Europejski Tydzień Umiejętności ZawodowychMiło nam poinformować, że nasz projekt eTwinning “Pokaż mi gdzie mieszkasz, powiem Ci kim jesteś” został zatwierdzony przez [...]
14.10.2020
Nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego
Nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego
14 października w Muzeum Piastów Śląskich w przepięknej sali Giovanniego Pinottiego zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego. W tym roku nagrodę starosty otrzymały pani [...]


DANE KONTAKTOWE


Zespół Szkół Zawodowych nr 1
ul. Słowiańska 18
49-300 Brzeg
Tel.: 77 416 35 12

ADRESY INTERNETOWE


zsz1brzeg.edu.pl
sekretariat.zsz1brzeg@op.pl

GODZINY PRACY SEKRETARIATU


Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30


Copyright © 2021 by Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu
Kontakt z administratorem strony: strona@zsz1brzeg.edu.pl
Wykonanie: Jakub Łazarewicz