Styl:
wąski
szeroki

XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich

15.11.2019

Ci, którzy czytają poszerzają swoją świadomość, a zmniejsza im się ego. Tym, którzy nie czytają, puchnie ego i kurczy się świadomość…’’

 

Słowami tegorocznej polskiej noblistki- Olgi Tokarczuk – Joanna Gala-Wójcik zainaugurowała Turniej Poetycki na Zamku Piastów Śląskich  w ramach  XXX Najazdu Poetów. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu-Janusz Wójcik  oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu.  Uroczystego otwarcia Zamkowego Turnieju dokonali:  Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak,  Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Monika Jurek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Wójcik. Słowo wstępne wygłosił gospodarz imprezy Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu Łukasz Denys.

W utworach lirycznych obowiązywała w tym roku dowolna tematyka, a młodzi autorzy  nawiązywali gównie do rozważań na temat sensu ludzkiej egzystencji we współczesnej cywilizacji. Turniej Poetycki prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu  Nikola Karłowicz i Patryk Jureczko, troszcząc się również o oprawę muzyczną imprezy. Zaszczycili nas także swoją obecnością Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Monika Jurek,  Sekretarz Starostwa Powiatowego w Brzegu Genowefa Prorok, Anetta Zych-Rzepecka Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu, Elżbieta Jurkowska-Ochmańska Kierownik  Biura Oświaty Urzędu Miasta Brzeg, Teodozja Świderska Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu, Czesław Drozd Dyrektor brzeskiego Oddziału Opolskiej Izby Gospodarczej, ppłk Andrzej Mudrak , reprezentujący Wojskową Komendę Uzupełnień w Brzegu, Marta Polanowska Kierownik Doradztwa Zawodowego Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu,  przewodniczące nauczycielskich związków zawodowych w Brzegu:  Alina Chęcińska oraz Renata Stec.

Celem imprezy o charakterze kulturalnym jest popularyzowanie wartości  żywego słowa oraz wysokiej kultury wśród młodzieży. Słowa pisane wierszem są balsamem dla duszy, dają nadzieję na lepsze ,,jutro’’, pozwalają uwolnić się od lęków, pokonać depresję, odciąć się od złych doświadczeń z przeszłości. W akcie tworzenia utworu, a także podczas czytania, sięgamy gwiazd i jesteśmy bliżej ludzi i bliżej Stwórcy. Pisanie poezji jest też formą spędzania wolnego czasu, ale również zgłębianiem języka, przelewaniem myśli na papier, tak aby nadać im większy sens, piękniejsze i pełne polotu znaczenie.

Jury składające się z  poetów, pod egidą przewodniczącej pani Elżbiety Jurkowskiej-Ochmańskiej wyłoniło laureatów Zamkowego Turnieju Poetyckiego.  W kategorii szkół średnich I miejsce zajął Mateusz Zalewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiegow Opolu.  II miejsce zdobył Dominik Wójcik z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. III miejsce przypadło ex aequo: Dagmarze Szczepańskiej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu oraz Laurze Stadniczuk z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Na uznanie zasługuje wysoka ocena jury odnośnie poziomu twórczości poetyckiej tegorocznych uczestników.

W kategorii szkół podstawowych  I nagrodę otrzymała Julia Owsiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Brzegu. II miejsce uzyskały: Nikola Bodnar z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr  5 w Brzegu oraz Amelia Bonar z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu. Uhonorowani III nagrodą zostali ex aequo: uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Julia Pszczolarska, Jagoda Rak ze Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy oraz Julia Kopij z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu. Fundatorami  nagród byli: Marszałek Województwa Opolskiego, Burmistrz Miasta Brzeg oraz Starosta Powiatu Brzeskiego. Nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu zdobyła Magdalena Brzezińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie. Nagrodę Forum Seniorów Samorządu województwa Opolskiego otrzymali: Mateusz Matła z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu oraz Daria Czuruń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Brzegu. Nagrody finansowe „Ikara” ufundowane przez poetę Edmunda Borzemskiego zdobyli: Julia Owsiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Brzegu, Dominik Wójcik z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu oraz Mateusz Zalewski z  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego w Opolu.

Sponsorami poczęstunku naszej imprezy byli: Cukiernia Bombonierka, Cukiernia Godyla, Bar Mleczny w Brzegu oraz Związek Nauczycieli „Solidarność” w Brzegu. Imprezę utrwalił w obiektywie pięknymi zdjęciami nauczyciel informatyki z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu Mirosław Czoppa. Dodatkową atrakcją , która uświetniła naszą uroczystość były wystawy: fotograficzna Jerzego Stemplewskiego, dokumentująca historię najazdów poetów oraz malarstwa prof. Moniki Kamińskiej.

            Nagrody dla laureatów i wyróżnionych wręczał osobiście Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak, Monika Jurek, reprezentująca Marszałka  oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu Łukasz Denys.


Aktualności

10.07.2020
Wykaz podręczników do przedmiotów ogólnokształcących na rok szkolny 2020/2021
Wykaz podręczników do przedmiotów ogólnokształcących na rok szkolny 2020/2021
Wykaz podręczników do klasy pierwszej z przedmiotów ogólnokształcących na rok szkolny 2020/2021 Podręczniki z przedmiotów zawodowych będą podane przez nauczyciela uczącego  na 1 lekcjach [...]
07.07.2020
Seledynek poleca
Seledynek poleca
Dzisiaj naszą szkołę poleca Seledynek Animator & Didżej, warto wspomnieć, że właściciel firmy pan Damian Dobroć jest absolwentem naszej szkoły. Wiele razy mieliśmy okazję [...]
06.07.2020
Staż MOSiR
Staż MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza nabór na staż finansowany z Urzędu Pracy z możliwością dalszego zatrudnienia na stanowisku utrzymania ruchu w obiekcie w [...]
29.06.2020
Katarzyna Szczepanik poleca ZSZ nr 1
Katarzyna Szczepanik poleca ZSZ nr 1
Jest nam bardzo miło , że naszą szkołę poleca pani Katarzyna Szczepanik absolwentka technikum handlowego. Pani Katarzyna obecnie pełni funkcję Skarbnika Brzegu.

Sport

11.03.2020
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
10 marca 2020 roku w Nysie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom [...]
06.03.2020
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
25 i 27 lutego 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce i awansowała do rozgrywek powiatowych. [...]
29.01.2020
Kolejny sukces naszych tenisistów stołowych
Kolejny sukces naszych tenisistów stołowych
Bardzo dobry występ naszych uczniów Dominika Chyrzyńskiego i Michała Wróbla w Półfinale Wojewódzkim w Indywidualnym Tenisie Stołowym, który odbył się 27 stycznia 2020 roku [...]
16.01.2020
Vicemistrzowie Powiatu !
Vicemistrzowie Powiatu !
Nasza drużyna piłki ręcznej zajęła 2 miejsca w Powiecie . Gratulujemy !!! Opiekun pan Krzysztof Leroch

Wydarzenia

09.07.2020
Opolskie szkolnictwo dla rynku pracy
Opolskie szkolnictwo dla rynku pracy
Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy to projekt w którym nasza szkoła bierze udział. Projekt ten został rozszerzony o doposażenie placówek i nauczycieli w [...]
26.06.2020
Jeszcze będzie normalnie … Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Jeszcze będzie normalnie … Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
  Link do zdjęć z zakończenia roku szkolnego 209/2020 https://photos.google.com/share/AF1QipPi9TfK4tmdw-n5QZnjsbnPfVR8Yt8o-61W68FQgrEtUOOK4F4Nb-tQi9xsT1iWAA?key=Z3U4NnJVWGtpWU5yMVNnY0VLTWN2ZkpzWEV3eVFR
25.06.2020
Łukasz poleca ZSZ nr 1
Łukasz poleca ZSZ nr 1
Łukasz Józwenko absolwent technikum informatycznego ZSZ nr 1 w Brzegu. Łukasz jest pracownikiem Gabinetu Marszałka Województwa Opolskiego, odpowiedzialny jest za serwis foto i video [...]
24.06.2020
Krzysztof poleca ZSZ nr 1
Krzysztof poleca ZSZ nr 1
Dzisiaj naszą szkołę poleca Krzysztof Godek absolwent technikum informatycznego. Jest pośrednikiem finansowym – głównie zajmuje się indywidualnymi ubezpieczeniami na życie, jak również typowymi ubezpieczeniami [...]

Sukcesy

13.07.2020
Pan Mirosław Szewczyk poleca ZSZ nr 1
Pan Mirosław Szewczyk poleca ZSZ nr 1
Mirosław Szewczyk Absolwent technikum elektrycznego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu i studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Opolskim. Absolwent programów Managment 2010 oraz Strategic [...]
08.07.2020
Stypendium Starosty Brzeskiego
Stypendium Starosty Brzeskiego
Gratulujemy wszystkim stypendystom ! W naszej szkole Stypendium Starosty Brzeskiego otrzymali : Michał Kutarba klasa II i, Patryk Jureczko klasa III k, Marcin Sidorowicz [...]
02.07.2020
Wojciech Małek poleca ZSZ nr1
Wojciech Małek poleca ZSZ nr1
Pan Wojciech Małek Absolwent ZSZ Nr1 1991 r. oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego 1996 r. W latach 1999r.-2008r. Sędzia Sądu Rejonowego w [...]
02.07.2020
Robert Wojewódka poleca ZSZ nr 1
Robert Wojewódka poleca ZSZ nr 1
  Pan Robert Wojewódka jest absolwentem technikum elektrycznego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 1991 r. oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu 1998 r. W 1998-2005 [...]


DANE KONTAKTOWE


Zespół Szkół Zawodowych nr 1
ul. Słowiańska 18
49-300 Brzeg
Tel.: 77 416 35 12

ADRESY INTERNETOWE


zsz1brzeg.edu.pl
sekretariat.zsz1brzeg@op.pl

GODZINY PRACY SEKRETARIATU


Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30


Copyright © 2020 by Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu
Kontakt z administratorem strony: strona@zsz1brzeg.edu.pl
Wykonanie: Jakub Łazarewicz