Szkoła Ochrona Danych Osobowych

Rok 2023/2024

Konkurs dla uczniów na plakat lub spot filmowy

Prezes UODO zaprasza uczestników XIV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” do udziału w konkursach. Czekamy na prace do 5 kwietnia 2024 r.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy konkursowej pt. „Dbaj o siebie i swoich bliskich. Ochrona wizerunku w Internecie” w formie krótkiego spotu filmowego (maks. 30 sekund) lub plakatu zachęcającego do ochrony wizerunku w Internecie. Praca nie powinna zawierać wizerunków osób fizycznych.

Celem Konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do głębszego zainteresowania się ochroną prywatności i danych osobowych oraz pogłębienie refleksji na temat potrzeby ochrony wizerunku w Internecie. W Konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe za zajęcie I-III miejsca w kategorii szkoła podstawowa (kl. I-VIII) oraz za zajęcie I-III miejsca w kategorii szkoła ponadpodstawowa.

Warsztaty online „Nagrywanie oraz montowanie filmu na urządzeniach mobilnych”, które są organizowane w związku z organizowanymi konkursami.

Kiedy? 14 i 21 marca 2024 roku w godz. 10.00 – 11.20

Linki do webinarium 14.03.2024 dla słuchaczy (bez logowania)

Porady - Ochrona Danych Osobowych

„Udostępnianie przez rodziców zdjęć dzieci w sieci, czyli kilka słów na temat sharenting’u”

"Jakie sztuczki sprawiają, że nasze działania w sieci zagrażają naszej prywatności?"

Konkus - XIV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”

Harmonogram XIV edycji Plakat

Rok 2022/2023

Konkurs dla uczniów 2022/2023

Prezes UODO zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczących w XIII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”, a także szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli do zgłaszania intersujących inicjatyw edukacyjnych zrealizowanych w bieżącej edycji programu.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych w Internecie, popularyzowanie wiedzy o ochronie danych osobowych, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka.

Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu filmiku krótkometrażowego w formie rolki (reels) lub przygotowaniu pracy artystycznej w formie rysunku czy komiksu pt. „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

Do umiejętnej ochrony danych osobowych potrzebna jest wiedza o ryzyku (zagrożeniach), przepisach, zabezpieczeniach i prawach, a prezentacja tych zagadnień w atrakcyjnej formie wizualnej pozwoli lepiej zrozumieć tę problematykę poprzez różnorodność środków wyrazu i artystycznej ekspresji dzieci i młodzieży.

Plakat konkursu dla uczniów

List prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Konkurs Plastyczny

Życzenia świąteczne 2022