Styl:
wąski
szeroki

Praktyki on-line? Tylko na Słowiańskiej!

02.06.2020

W tym roku szkolnym odbycie praktyk zawodowych dla technikum w warunkach rzeczywistych okazało się niemożliwym. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów w ZSZ nr 1 w Brzegu postanowiono przygotować praktyki w sposób bardzo nowatorski.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji praktyki można zaliczyć na podstawie staży zawodowych zrealizowanych w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy” i z takiej możliwości skorzystała część naszych uczniów. Pozostali mogli  realizować  praktyki poprzez projekty edukacyjne lub  symulację wirtualnych przedsiębiorstw.

 W zawodzie technik elektryk praktyka zdalna będzie realizowana ze współudziałem pracodawcy – firmy EL-SOL Instalacje reprezentowanej przez pana Roberta Szlachcikowskiego. Projekt dla elektryków opracował nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych pan Maciej Regimowicz wraz z właścicielem firmy.

 W zawodzie technik hotelarstwa, klasy: druga i trzecia odbywają  zdalne praktyki w Schronisku Młodzieżowym. Prowadzi je pracownik schroniska pani Małgorzata Jabłońska we współpracy z nauczycielem przedmiotów zawodowych hotelarskich panią Joanną Łyczkowską.

Z możliwości symulacji wirtualnych przedsiębiorstw „Branżowe Symulacje Biznesowe” korzystać będą uczniowie technikum: handlowego, informatycznego, obsługi turystycznej oraz żywienia i usług gastronomicznych.  W ramach symulacji praktykanci podejmują realne decyzje biznesowe, zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem; doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalają ceny.

Technik obsługi turystycznej pod opieką pani Marty Żyłczyńskiej, nauczyciela przedmiotów zawodowych turystycznych, w czasie praktyk otwiera biuro podróży z pełną sprzedażą wakacji w Europie, obozów młodzieżowych, wczasów i wycieczek do stolic europejskich.

Restaurację dla klasy 2g technikum żywienia i usług gastronomicznych prowadzi pani Martyna Janas, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych. Sklep elektroniczny dla technika handlowca otworzyła razem z uczniami pani Małgorzata Grzyb, nauczyciel przedmiotów handlowych.

Wirtualny punkt serwisu IT świadczący usługi: naprawa oprogramowania i sprzętów, instalacje sterowników, konfiguracja sieci czy tworzenie stron www, prowadzą dla dwóch grup informatyków pani Beata Dylak i pan Marek Pruciak, nauczyciele przedmiotów informatycznych.

Branżowe Symulacje Biznesowe składają się z 12 etapów od założenia przedsiębiorstwa, aż do uzyskania przez firmę zysków. W ramach symulacji uczniowie stają się Projekt Menadżerami i podejmują realistyczne decyzje związane z prowadzeniem firmy, zdobywają wiedzę i umiejętności podczas wirtualnej rozgrywki związanej ze swoja branżą.

Przygotowania do zdalnych praktyk poprzedziło szkolenie trenerów wirtualnych firm, w którym wzięli udział nauczyciele prowadzący praktyki oraz p.o. dyrektora szkoły pani Wioletta Frankiewicz i pani wicedyrektor Arleta Janik.

 


Aktualności

22.01.2021
NOWE
Zajęcia praktyczne w pracowniach
Zajęcia praktyczne w pracowniach
Na zajęcia praktyczne w pracowniach w następnym tygodniu zgodnie z planem przychodzą następujące klasy : poniedziałek 25 stycznia – 2b, 2g(grupa 2) środę 27 [...]
20.01.2021
#Szczepimy się
#Szczepimy się
Pismo zaproszenie do udziału w Kampanii #Szczepimy Się do NZOZ
15.01.2021
Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia
Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia
Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu informuje, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego [...]
14.01.2021
Zapisy na warsztaty
Zapisy na warsztaty
Drodzy uczniowie zapraszamy do wzięcia udziału  w warsztatach online. Chętnych prosimy o kontakt z doradcą zawodowym – panią Kornelią Kulik (kkulik@zsz1brzeg.edu.pl). Moje finanse pt. [...]

Sport

23.10.2020
Mistrzostwo Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym
Mistrzostwo Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym
Mamy to !!!Mistrzostwo Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym! 1 miejsce Bartosz Borkowski 3 miejsce Dominik Chyrzyński 4 miejsce Michał Wróbel 4 miejsce w kategorii [...]
07.10.2020
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe
W dniu 5.10 .2020 na stadionie MOSiR- u odbyły się sztafetowe biegi przełajowe . Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały :Natalia Jońska , Justyna [...]
11.03.2020
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
10 marca 2020 roku w Nysie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom [...]
06.03.2020
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
25 i 27 lutego 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce i awansowała do rozgrywek powiatowych. [...]

Wydarzenia

17.12.2020
Regionalna e-Konferencja
Regionalna e-Konferencja
Regionalna e-Konferencja : Umiejętności zawodowe zdobyte w ramach realizacji projektów unijnych i nie tylko… „Odkryj swój talent” 16 grudnia odbyła się regionalna e- konferencja [...]
14.12.2020
Finał Szlachetnej Paczki
Finał Szlachetnej Paczki
I MAMY FINAŁ!!! Dziś skończyliśmy działania na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI 2020. Uczniowie 2HF, 3gh oraz Janek Czaplejewicz z 2 cf i Bartek Łyczkowski z [...]
04.12.2020
Zbiórka żywności
Zbiórka żywności
..dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… Z całego serca dziękujemy Fundacji Moc i Siła za pomoc udzieloną rodzinie naszego ucznia, [...]
01.12.2020
ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS
ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS
O potrzebie ustanowienia Światowego Dnia AIDS po raz pierwszy mówili w sierpniu 1987 James W. Bunn i Thomas Netter, pracownicy Globalnego Programu ds. AIDS [...]

Sukcesy

22.01.2021
NOWE
KONKURS „MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE – MOJA GENEALOGIA” 2019/2020
KONKURS „MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE – MOJA GENEALOGIA” 2019/2020
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej lub nagranie filmu na temat: „Przodek, którego historia życia mnie zaintrygowała”. Patryk Jureczko uczeń IV klasy technikum [...]
04.12.2020
Gra na giełdzie
Gra na giełdzie
Jak już pisaliśmy dwójka uczniów naszej szkoły ( Patryk Kowalczuk 2 klasa technikum handlowego oraz Hubert Szambelan 3 klasa technikum informatycznego )przystąpiła do udziału [...]
15.11.2020
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
Działamy mimo pandemii! Europejski Tydzień Umiejętności ZawodowychMiło nam poinformować, że nasz projekt eTwinning “Pokaż mi gdzie mieszkasz, powiem Ci kim jesteś” został zatwierdzony przez [...]
14.10.2020
Nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego
Nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego
14 października w Muzeum Piastów Śląskich w przepięknej sali Giovanniego Pinottiego zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego. W tym roku nagrodę starosty otrzymały pani [...]


DANE KONTAKTOWE


Zespół Szkół Zawodowych nr 1
ul. Słowiańska 18
49-300 Brzeg
Tel.: 77 416 35 12

ADRESY INTERNETOWE


zsz1brzeg.edu.pl
sekretariat.zsz1brzeg@op.pl

GODZINY PRACY SEKRETARIATU


Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30


Copyright © 2021 by Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu
Kontakt z administratorem strony: strona@zsz1brzeg.edu.pl
Wykonanie: Jakub Łazarewicz