Styl:
wąski
szeroki

Praktyki on-line? Tylko na Słowiańskiej!

02.06.2020

W tym roku szkolnym odbycie praktyk zawodowych dla technikum w warunkach rzeczywistych okazało się niemożliwym. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów w ZSZ nr 1 w Brzegu postanowiono przygotować praktyki w sposób bardzo nowatorski.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji praktyki można zaliczyć na podstawie staży zawodowych zrealizowanych w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy” i z takiej możliwości skorzystała część naszych uczniów. Pozostali mogli  realizować  praktyki poprzez projekty edukacyjne lub  symulację wirtualnych przedsiębiorstw.

 W zawodzie technik elektryk praktyka zdalna będzie realizowana ze współudziałem pracodawcy – firmy EL-SOL Instalacje reprezentowanej przez pana Roberta Szlachcikowskiego. Projekt dla elektryków opracował nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych pan Maciej Regimowicz wraz z właścicielem firmy.

 W zawodzie technik hotelarstwa, klasy: druga i trzecia odbywają  zdalne praktyki w Schronisku Młodzieżowym. Prowadzi je pracownik schroniska pani Małgorzata Jabłońska we współpracy z nauczycielem przedmiotów zawodowych hotelarskich panią Joanną Łyczkowską.

Z możliwości symulacji wirtualnych przedsiębiorstw „Branżowe Symulacje Biznesowe” korzystać będą uczniowie technikum: handlowego, informatycznego, obsługi turystycznej oraz żywienia i usług gastronomicznych.  W ramach symulacji praktykanci podejmują realne decyzje biznesowe, zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem; doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalają ceny.

Technik obsługi turystycznej pod opieką pani Marty Żyłczyńskiej, nauczyciela przedmiotów zawodowych turystycznych, w czasie praktyk otwiera biuro podróży z pełną sprzedażą wakacji w Europie, obozów młodzieżowych, wczasów i wycieczek do stolic europejskich.

Restaurację dla klasy 2g technikum żywienia i usług gastronomicznych prowadzi pani Martyna Janas, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych. Sklep elektroniczny dla technika handlowca otworzyła razem z uczniami pani Małgorzata Grzyb, nauczyciel przedmiotów handlowych.

Wirtualny punkt serwisu IT świadczący usługi: naprawa oprogramowania i sprzętów, instalacje sterowników, konfiguracja sieci czy tworzenie stron www, prowadzą dla dwóch grup informatyków pani Beata Dylak i pan Marek Pruciak, nauczyciele przedmiotów informatycznych.

Branżowe Symulacje Biznesowe składają się z 12 etapów od założenia przedsiębiorstwa, aż do uzyskania przez firmę zysków. W ramach symulacji uczniowie stają się Projekt Menadżerami i podejmują realistyczne decyzje związane z prowadzeniem firmy, zdobywają wiedzę i umiejętności podczas wirtualnej rozgrywki związanej ze swoja branżą.

Przygotowania do zdalnych praktyk poprzedziło szkolenie trenerów wirtualnych firm, w którym wzięli udział nauczyciele prowadzący praktyki oraz p.o. dyrektora szkoły pani Wioletta Frankiewicz i pani wicedyrektor Arleta Janik.

 


Aktualności

04.08.2020
Harmonogram odbioru wyników matur
Harmonogram odbioru wyników matur
Informacja dla tegorocznych maturzystów. Absolwenci lat ubiegłych mogą odebrać wyniki w godzinach od 12- 13 . W przypadku, kiedy osoba w danym czasie nie [...]
10.07.2020
Wykaz podręczników do przedmiotów ogólnokształcących na rok szkolny 2020/2021
Wykaz podręczników do przedmiotów ogólnokształcących na rok szkolny 2020/2021
Wykaz podręczników do klasy pierwszej z przedmiotów ogólnokształcących na rok szkolny 2020/2021 Podręczniki z przedmiotów zawodowych będą podane przez nauczyciela uczącego  na 1 lekcjach [...]
07.07.2020
Seledynek poleca
Seledynek poleca
Dzisiaj naszą szkołę poleca Seledynek Animator & Didżej, warto wspomnieć, że właściciel firmy pan Damian Dobroć jest absolwentem naszej szkoły. Wiele razy mieliśmy okazję [...]
06.07.2020
Staż MOSiR
Staż MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza nabór na staż finansowany z Urzędu Pracy z możliwością dalszego zatrudnienia na stanowisku utrzymania ruchu w obiekcie w [...]

Sport

11.03.2020
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców
10 marca 2020 roku w Nysie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom [...]
06.03.2020
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców
25 i 27 lutego 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Brzegu w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce i awansowała do rozgrywek powiatowych. [...]
29.01.2020
Kolejny sukces naszych tenisistów stołowych
Kolejny sukces naszych tenisistów stołowych
Bardzo dobry występ naszych uczniów Dominika Chyrzyńskiego i Michała Wróbla w Półfinale Wojewódzkim w Indywidualnym Tenisie Stołowym, który odbył się 27 stycznia 2020 roku [...]
16.01.2020
Vicemistrzowie Powiatu !
Vicemistrzowie Powiatu !
Nasza drużyna piłki ręcznej zajęła 2 miejsca w Powiecie . Gratulujemy !!! Opiekun pan Krzysztof Leroch

Wydarzenia

09.07.2020
Opolskie szkolnictwo dla rynku pracy
Opolskie szkolnictwo dla rynku pracy
Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy to projekt w którym nasza szkoła bierze udział. Projekt ten został rozszerzony o doposażenie placówek i nauczycieli w [...]
26.06.2020
Jeszcze będzie normalnie … Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Jeszcze będzie normalnie … Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
  Link do zdjęć z zakończenia roku szkolnego 209/2020 https://photos.google.com/share/AF1QipPi9TfK4tmdw-n5QZnjsbnPfVR8Yt8o-61W68FQgrEtUOOK4F4Nb-tQi9xsT1iWAA?key=Z3U4NnJVWGtpWU5yMVNnY0VLTWN2ZkpzWEV3eVFR
25.06.2020
Łukasz poleca ZSZ nr 1
Łukasz poleca ZSZ nr 1
Łukasz Józwenko absolwent technikum informatycznego ZSZ nr 1 w Brzegu. Łukasz jest pracownikiem Gabinetu Marszałka Województwa Opolskiego, odpowiedzialny jest za serwis foto i video [...]
24.06.2020
Krzysztof poleca ZSZ nr 1
Krzysztof poleca ZSZ nr 1
Dzisiaj naszą szkołę poleca Krzysztof Godek absolwent technikum informatycznego. Jest pośrednikiem finansowym – głównie zajmuje się indywidualnymi ubezpieczeniami na życie, jak również typowymi ubezpieczeniami [...]

Sukcesy

13.07.2020
Pan Mirosław Szewczyk poleca ZSZ nr 1
Pan Mirosław Szewczyk poleca ZSZ nr 1
Mirosław Szewczyk Absolwent technikum elektrycznego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Brzegu i studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Opolskim. Absolwent programów Managment 2010 oraz Strategic [...]
08.07.2020
Stypendium Starosty Brzeskiego
Stypendium Starosty Brzeskiego
Gratulujemy wszystkim stypendystom ! W naszej szkole Stypendium Starosty Brzeskiego otrzymali : Michał Kutarba klasa II i, Patryk Jureczko klasa III k, Marcin Sidorowicz [...]
02.07.2020
Wojciech Małek poleca ZSZ nr1
Wojciech Małek poleca ZSZ nr1
Pan Wojciech Małek Absolwent ZSZ Nr1 1991 r. oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego 1996 r. W latach 1999r.-2008r. Sędzia Sądu Rejonowego w [...]
02.07.2020
Robert Wojewódka poleca ZSZ nr 1
Robert Wojewódka poleca ZSZ nr 1
  Pan Robert Wojewódka jest absolwentem technikum elektrycznego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 1991 r. oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu 1998 r. W 1998-2005 [...]


DANE KONTAKTOWE


Zespół Szkół Zawodowych nr 1
ul. Słowiańska 18
49-300 Brzeg
Tel.: 77 416 35 12

ADRESY INTERNETOWE


zsz1brzeg.edu.pl
sekretariat.zsz1brzeg@op.pl

GODZINY PRACY SEKRETARIATU


Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30


Copyright © 2020 by Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu
Kontakt z administratorem strony: strona@zsz1brzeg.edu.pl
Wykonanie: Jakub Łazarewicz